ÖVRIGT / Speglar / Spegel 2575035
*
nr 257 5035
Spegel
förgylld, H120
Utrop:
100 kr
Såld:
250 kr
Sista tid för bud online:
måndag 11 augusti 2003
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
10/8 14:51:34
1
150 kr
10/8 22:38:28
2
Vinnande bud
11/8 13:58:26
3
250 kr
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: förgylld förgyllning guldfärgad spegel speglar
-
5326 Handspegel
tenn. Diameter: 13,5 cm
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:34
-
1028 Spegel
+ konsolbord, Empire. Höjd: 170+ 62, bredd: 82-84 cm
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 19:25
-
5166 Spegel
1950/60-tal, mahogny, 57x46 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:13
-
5164 Spegel
1960-tal, teak, 118x34 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:55
-
5388 Spegel
Rödbetsad. Höjd: 130 cm. Bredd: 90 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:43
-
1017 Spegel
Rokoko, fd spegellampett, 60x27 cm
Aktuellt bud: 3.000 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 19:37
*
Spegel
nr 257 5035
Spegel
förgylld, H120
Utrop: | 100 kr |
---|---|
Såld: | 250 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 11 augusti 2003 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
10/8 14:51:34 | 1 | 150 kr |
10/8 22:38:28 | 2 | Vinnande bud |
11/8 13:58:26 | 3 | 250 kr |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: förgylld förgyllning guldfärgad spegel speglar
-
5326 Handspegel
tenn. Diameter: 13,5 cm
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:34 -
1028 Spegel
+ konsolbord, Empire. Höjd: 170+ 62, bredd: 82-84 cm
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 19:25 -
5166 Spegel
1950/60-tal, mahogny, 57x46 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:13
-
5164 Spegel
1960-tal, teak, 118x34 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:55 -
5388 Spegel
Rödbetsad. Höjd: 130 cm. Bredd: 90 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:43 -
1017 Spegel
Rokoko, fd spegellampett, 60x27 cm
Aktuellt bud: 3.000 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 19:37